Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lustra dekoracyjne

( ilość produktów: 11 )

Wyposażenie wnętrz ma duże znaczenie. Czasami jeden element, może wpłynąć na całkowite postrzeganie danej przestrzeni. Skąd można pozyskać wiedzę, czy lustro prostokątne wiszące, nie spadnie po powieszeniu na ścianę, lub skąd wiedzieć, na jakiej wysokości powinno być umocowane, aby każdy mógł z lustra prawidłowo korzystać? Lustra dekoracyjne mają konkretne wymiary, które zapewniają funkcjonalność i optymalne parametry odblasków, wodoszczelności, a nawet skraplania pary wodnej czy odbijania refleksów.

Lustra do aranżacji domu, wnętrz salonowych, korytarzy, czy łazienek, są często dobierane pod względem urokliwości i dekoracyjności ich ram. Jednak lustra dekoracyjne to nie tylko rama. Są też lustra ścienne bez ramowe, które mogą mieć inny obrys lub rysunek, a w kompozycji z podobnymi sobie, budować wizualny i ciekawy design całego wnętrza. Czym jeszcze charakteryzują się lustra dekoracyjne?

Okrągłe i prostokątne lustra dekoracyjne wiszące

Lustro ścienne z fazą, z ramą drewnianą, w połysku lub macie, z oprawą wytłaczaną lub gładką, prostokątne lub okrągłe. Tak w skrócie, można by zaszufladkować wszystkie modele luster dekoracyjnych. Jednak czy tylko to są najważniejsze cechy przy wyborze? Poza ich dekoracyjnością, warto spojrzeć na przeznaczenie i funkcjonalność jakiej będą musiały sprostać tafle luster. Inaczej bowiem, sprawdzą się lustra w ciemnych pomieszczeniach lub daleko oddalone od postaci człowieka, a inaczej kiedy można podejść do nich na kilka centymetrów i zobaczyć wszystkie mankamenty urody.

Lustra łazienkowe, do salonu, holu czy garderoby - w jaki sposób je dobierać?

Kiedy pomieszczenie jest otwarte na światło słoneczne, czyli lustro zawieszone jest w pomieszczeniach posiadających okna, wówczas jego doświetlenie nie jest tak ważne w ciągu dnia, jak wtedy, kiedy takie samo lustro zawiśnie w ciemnej łazience bez okien. Wówczas, można zobaczyć, że ten sam element dekoracyjny, bez względu na oprawę, będzie powodował, że postać odbijająca się w lustrze, zaprezentuje się korzystnie lub negatywnie. Drugorzędne znaczenie będzie miał wtedy format, wielkość czy oprawa, jeżeli warunki otoczenia nie będą sprzyjające do prawidłowego zaprezentowania lustra i odbicia - które się w nim znajdzie. Istotne jest także, miejsce zawieszenia lustra. Patrząc na format, należy je tak umieścić na ścianie, aby korzystanie z lustrzanej powłoki nie było niewygodne lub utrudnione. W łazience, lustra wiesza się przynajmniej 10-20 cm od płaszczyzny blatu szafki, z wbudowaną umywalką lub od umywalki, która jest montowana na blat. W takim wypadku, nie trzeba obawiać się ciągłego ochlapywania lustra wodą, zmniejszając przy tym ilość czasu na utrzymanie dekoracji w czystości. Duże lustra o wymiarach 130-150 cm, warto zawieszać 30-50 cm od podłogi, natomiast lustra mające 100 cm wysokości, na ok. 70-80 cm wysokości od podłogi. Przy takim montażu, zarówno niska jak i wysoka osoba, mająca 180-200 cm wzrostu, jest w stanie przejrzeć się w lustrze bez konieczności garbienia czy kucania.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 325 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-22
Bezpiecznie zapakowane, porządnie wykonane w przystępnej cenie
2023-09-07
Bardzo dobra jakość ramek, polecam. Dostawa bardzo szybka, lubię takie sklepy :-)
pixel