Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak powiesić ramki na ścianie?

2022-07-21
Jak powiesić ramki na ścianie?

Jak powiesić ramki na ścianie?

Praktyczny przewodnik

Tekst TEAM © Decorantes

Na myśl o zawieszeniu ramek przychodzi Ci do głowy jedynie gwóźdź i młotek? To rozwiązanie już dawno odeszło do lamusa. Na szczęście znamy lepsze sposoby, mniej i bardziej inwazyjne, na zamontowanie na ścianie ram ze zdjęciami o różnych gabarytach. W co musisz się zaopatrzyć, jeżeli chcesz zawiesić ramkę?

Dlaczego nie gwóźdź i młotek?

Trzeba przyznać, że sięgnięcie po młotek i gwoździe jest chyba najprostszym i jednym z szybszych sposobów na zawieszenie ramek na ścianie, ale ma jednak swoje wady. Jakie? Przede wszystkim w dzisiejszych czasach stosunkowo rzadko używamy tego narzędzia i w przypadku braku wprawy w obsłudze nietrudno o wypadek. Sprawiające przyjemność dekorowanie ściany może się zakończyć spuchniętym i bolącym palcem. Na pewno wolisz tego uniknąć, prawda?

Kolejnym minusem takiego rozwiązania jest z jednej strony inwazyjność, a z drugiej nietrwałość. Otóż wbity w ścianę gwóźdź narusza strukturę ściany, a pod ciężarem ramy może wydrążyć w niej większy otwór - to może sprawić, że ramka nie utrzyma się długo na ścianie. Należy też wspomnieć, że gwoździe pozostawiają wgłębienia, które w przypadku zmiany aranżacji dekoracji trzeba będzie zaszpachlować.

Jak zawiesić ramkę bez wiercenia?

Śmiało można stwierdzić, że rynek wyszedł naprzeciw potrzebom kobiet. Otóż jakiś czas temu w sklepach budowlanych pojawiły się gwoździe samoprzylepne i dwustronne taśmy montażowe, dzięki którym nie ma potrzeby wwiercania się w ścianę w celu zawieszenia ram. Te rozwiązania pozwolą szybko i bezproblemowo zamontować na ścianie ramki małe, ale też te średniej wielkości.Należy w tym miejscu podkreślić, że ramkom w większych rozmiarach dedykowane są samoprzylepne gwoździe, ponieważ są bardziej wytrzymałe na ciężar.

Jak w takim razie zawiesić ramki używając samoprzylepnych gwoździ? Cały proces ogranicza się zazwyczaj do ściągnięcia folii ochronnej i przymocowania niewielkich rozmiarów taśm do ściany. Taśmy powinny być do niej dociskane przez wskazany przez producenta czas. Następnie usuwa się folię ochronną i do niej przykleja się plastikowy gwóźdź. Teraz pozostaje tylko wyregulować wysokość gwoździa i już można zawieszać nowe ramy.

W przypadku taśm montażowych sprawa wygląda równie łatwo. Po oczyszczeniu powierzchni, na której znajdzie się taśma (dotyczy ściany i przyklejanej ramki), trzeba zdecydować, która powierzchnia ma bardziej porowatą strukturę i właśnie do niej powinno się przykleić taśmę. Istotny jest sposób przyklejania taśm. Poszczególne pasma powinny być w pozycji pionowej w regularnych odstępach na całej długości oklejanej ramki, a między nimi krótsze odcinki taśmy należy przytwierdzić w górnej jej części. Taka technika sprawi, że Twoja ramka będzie wisieć na ścianie naprawdę długo.

Metoda inwazyjna
czyli kołek i wiertarka

W przypadku dużych ram, które ozdabiają obrazy lub lustra, lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem niż taśmy i samoprzylepne gwoździe jest użycie wiertarki i kołków montażowych. Jeśli te przedmioty nie są Ci obce, z pewnością samodzielnie poradzisz sobie z wywierceniem otworu w ścianie, jednak możesz też o to poprosić swojego partnera - niech i on ma swój wkład w dekorowanie wnętrza!

Wiesz już, jak zawiesić ramki!
Co dalej?

Dowiedziałaś się, jak powiesić ramki na ścianie i wiesz, jaki sposób najbardziej Ci odpowiada, dlatego teraz czas na przyjemności: kupowanie ramek! Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, w którym znajdziesz ramki aluminiowe, ramy drewniane oraz modne modele z passe-partout. A może zainteresuje Cię któryś z naszych bestsellerów?

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 325 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-19
Super
2023-08-25
Ramki bardzo ładne, transakcja szybka i bez problemu. Polecam
pixel