Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lustra bezramowe

( ilość produktów: 1 )

Jakie lustra wydają się trwalsze i wygodniejsze w użytkowaniu? Czy są to lustra w ramie, czy może lustra bezramowe? Na co zwrócić uwagę w wyborze lustra do łazienki, sypialni lub korytarza, aby mieć pewność, że sprawdzi się ono w konkretnym rodzaju wnętrza?

Design czy prostota? Rama z minimalnym, niewidocznym profilem, czy lustra bezramowe? Jedne i drugie nadają się idealnie do pomieszczeń narażonych na działanie wody, pary wodnej, lub miejsc podatnych na częste użytkowanie. Jak dokonywać wyboru względem konkretnych funkcji i wnętrz oraz czy można dostrzec wady i atuty luster bezramowych?

Zalety luster bezramowych

Patrząc na lustra bezramowe, można zobaczyć ich cechy szczególne, głównie podczas ich użytkowania. Do głównych zalet luster bezramowych, należy łatwość utrzymania ich w czystości. Są chętnie wybierane do wnętrz łazienkowych, a zawieszone nad umywalką, (kiedy mogą być często ochlapywane), łatwo je przetrzeć w prosty i szybki sposób, a woda nie będzie zaciekać na ramę czy powodować gromadzenia się zanieczyszczeń przy obramowaniu. Zaletą, jest także możliwość wmurowania i wprowadzenia lustra na stałe w tynk dekoracyjny na ścianie, lub kafelki, dzięki czemu łatwo uzyskać jednolitą płaszczyznę całej aranżacji ściany. Lustra bezramowe można zawiesić także na haczyku, umocowanym od tyłu, jednak najczęściej wybierane są właśnie do aranżacji wnętrz łazienkowych, gdzie mocowane są na stałe. Taki efekt trudny jest do uzyskania przy lustrach z ramami.Te bowiem, można tylko zawiesić na daną płaszczyznę, ale już o wmurowaniu w ścianę można zapomnieć. Do wad luster bezramowych, należy łatwa ich eksploatacja i możliwość porysowania lub zniszczenia powłoki nałożonej z tyłu, jeszcze, zanim lustro zostanie umieszczone na ścianie. Czasami również, lustro może popękać przy montażu, kiedy próbuje wyrównać się jego poziom względem ściany, lub kiedy niechcący uderzy się nim o inny przedmiot. Należy zatem obchodzić się z nim delikatnie i uważać na lustro po kupieniu.

Lustra, które nie posiadają oprawy w postaci ramy - gdzie zastosować?

Najlepszym miejscem do montażu lustra bez ramy, jest łazienka, toaleta, przedpokój, a także garderoba, szczególnie, kiedy w grę wchodzi możliwość wmurowania danego lustrzanego elementu. Lustra bezramowe, mają prostokątną lub okrągłą formę, a dzięki temu, można zrobić z nich kolaż na ścianie z samych luster. Czasami, dostępne sa również lustra w danym kształcie, łezce, formie rozlanej plamy, lub w interesującym designie. Brak ramy, umożliwia odważniejsze cięcia linii luster, więc i większe możliwości aranżacyjne. A warto pamiętać, że ?Zachowanie się jest lustrem, w którym każdy pokazuje, jakim jest.?, więc najważniejsze to dobrze przed nim wypadać.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 325 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-19
Super
2023-09-12
Super! Napewno tutaj wrócę.
pixel